Header photo Trigger

SAFARI W TANZANII

Spotkanie dzikiego zwierzęcia w jego naturalnym środowisku to wielkie i emocjonalne przeżycie. Wyobraźcie sobie jakim wielkim przeżyciem jest spotkanie z osobnikiem „wielkiej piątki” afrykańskich zwierząt na jego terenie. Park Mikumi bardzo przypomina znaną zapewne Państwu z filmów przyrodniczych równinę Serengeti. Afrykańska sawanna porośnięta bujną roślinnością, nad którą górują dwa masywy górskie Udzungwa i Uluguru. Safari w Parku Mikumi daje nam dużą szansę na spotkanie słonia, bawoła, nosorożca, lwa i lamparta, ale to nie wszystkie zwierzęta na jakie możemy się natknąć po drodze. Spotkamy tu także liczne gazele, hipopotamy, impale, żyrafy, zebry, dzikie świnie, antylopy oraz wiele gatunków ptaków.

Przez Park Mikumi poruszamy się w specjalnie przystosowanych samochodach terenowych. Cały czas jedziemy piaskową drogą, która przecinana jest pustymi korytami rzek płynących tu wartkim nurtem w porze deszczowej. Gdy napotkamy stado lub grupę zwierząt zatrzymujemy się na chwilę. To czas, kiedy możemy podziwiać i fotografować te piękne stworzenia. Proszę pamiętać, że cały czas zachowujemy bezpieczną odległość od podziwianych gatunków. Nie należy im przeszkadzać zbliżając się zbytnio, nie wolno ich płoszyć głośnym zachowaniem. Trzeba pamiętać, że to My jesteśmy gośćmi na ich terenie.

Oprócz fauny będziemy również podziwiać bogatą florę, która nawet w porze suchej zaskakuje swoją bujnością. Będzie między innymi okazja zobaczyć monumentalne afrykańskie baobaby, które licznie występują na tym terenie.

W trakcie całej podróży przewodnik opowie nam wiele ciekawostek i historii związanych z okolicą, gatunkami zwierząt oraz samym parkiem.
Podróż kończymy we wiosce Mikumi. Tu po całym dniu jazdy po zakurzonych drogach będzie można się wykąpać, zjeść kolację i odpocząć. Tu też nocujemy.

Ważne!!!
W nocy nie należy opuszczać terenu wioski. Należy pamiętać, że leży ona na terenie parku, po którym poruszanie się pieszą jest bardzo niebezpieczne ze względu na żyjące tu drapieżniki.

 

Zobacz naszą ofertę >>