Header photo Trigger

WYSPA WIĘZIENNA, DŻUNGLA JOZANI I THE ROCK RESTAURANT

Zbiórka i wyjazd spod hotelu około 8:30. Jedziemy busem około 40 minut do miasta, gdzie wsiadamy na lokalną drewnianą łódkę z silnikiem i około 30 minut płyniemy na wyspę. Tam zwiedzamy ruiny, które zostały po „kwarantannie niewolników” oraz sanktuarium żółwi lądowych będących pod ochroną. Na wyspie jest możliwość skorzystania z restauracji, piwo, kawa, pizza, dania lokalne.

Więcej o wyspie więziennej | Więcej o sanktuarium żółwi lądowych

Po około półtora godziny wracamy łódką do miasta i jedziemy około 25 minut do Rezerwatu Dżungli Jozani, gdzie będziemy mogli zobaczyć naturalny las, w tym drzewa mahoniowe, a także będziemy mogli podziwiać endemiczne gatunki zwierząt w tym Czerwone Gerezy – małpy żyjące jedynie na Zanzibarze – w ich naturalnym środowisku.

Więcej o rezerwacie Jozani

Około 14:30-15:00 z dżungli jedziemy do The Rock Restaurant, przepięknie położonej na skale restauracji. Kto będzie chętny będzie mógł spróbować lokalnego jedzenia. Oczywiście obowiązuje rezerwacja stolików, więc w trakcie wycieczki prosimy zgłosić chęć uczestnictwa w posiłku, abyśmy mogli dokonać dla Państwa rezerwacji.

Więcej o Rock Restaurant

Powrót do hotelu około godziny 17:00

 

Zpytaj o cenę >>>